Pocit suchých očí, věděli jste že je to nebezpečné?

Pro 9, 2019 | Všechny články

Pociťujete během dne, že vám vysychají oči? Obtížně se vám mrká, zamlžuje před očima? Jak efektivně tento novodobý problém řešit a na koho se obrátit?

Moderní pracoviště a životní návyky kladou stále vyšší nároky na oči. Jednou z nejčastějších obtíží, které jako optometristé musíme řešit, je pocit suchých očí. Jeho příčiny mohou být různé. Patří mezi ně abnormální funkce žlázek na víčku oka, některá onemocnění i určitá specifická léčiva. U většiny klientů je však hlavní příčinou nepříznivý vliv okolního prostředí.

Nemalou měrou k tomu totiž přispívá i naše okolní prostředí. Často se pohybujeme v suchých klimatizovaných nebo naopak přetopených místnostech.   

Co si počít, když tyto obtíže pociťujeme?

Nejlepším řešením je konzultovat vaše problémy s odborníkem, což je buď oftalmolog, nebo dnes v mnohem větší míře optometrista. Základem je vyloučení vlivu nesprávné dioptrické hodnoty vaší korekční pomůcky (brýle nebo kontaktní čočky). Nepotvrdí-li se problém v tomto směru, je všeobecně přijatelným řešením lubrikace pomocí zvlhčujících kapek. Ty na rozdíl od umělých slz obsahují všechny složky přirozeného slzného filmu. Jejich účinek je tedy mnohem silnější a dlouhodobější. Většinou stačí jen pár kapek během dne a rozdíl hned pocítíte.

Jedním z nejoblíbenějších typů jsou kapky Systane, které bychom Vám v rámci naší výhodné nákupní akce rádi představili.

Nejefektivněji působí tyto dva typy:

  • Systane ULTRA, pro běžného uživatele nejvyváženější varianta, obsahuje všechny 3 základní složky slzného filmu: mucinovou, lipidovou i vodní. Jsou klienty dlouhodobě nejpreferovanější.
  • Systane HYDRATION, pro které platí totéž, co pro typ ultra, navíc obsahují kyselinu hyaluronovou, a proto na oku vydrží ještě delší pocit zvlhčení. Nemusíme je kapat tak často do oka a účinek je zvýšený pro klienta s akutními dlouhodobými obtížemi.

Další články které by Vás měli zajímat

Letní výprodej

Letní výprodej

Přijďte si vybrat nové brýle za ty nejlepší ceny! Je tu letní výprodej obrub i skel. Vyberte si pro vás tu nejvýhodnější slevu.   1. sleva až 50% na VŠECHNY brýlové obruby, dioptrické i sluneční 2. sleva až 40% na všechna brýlová skla Slevy nelze vzájemně kombinovat....

Ochrana zdraví díky brýlím

V období výskytu viru Covid-19 proběhla již celá řada doporučení jak minimalizovat riziko nákazy a šíření. Tak, jak se jednotlivé země potýkají s tímto virem různými způsoby, krystalizují nám z toho ty nejefektivnější:  1. důsledné mytí rukou a hygiena okolních ploch...

Nejmodernější měření zraku v nové prodejně OPTI

Nejmodernější měření zraku v nové prodejně OPTI

DNEye scanner, který používáme v naší nové prodejně OPTI v Ostravě, patří k nejmodernějším přístrojům pro měření zraku. V čem je tato technologie revoluční a jak nám pomáhá vybrat pro vás ty nejvhodnější brýle? Měření za různých světelných podmínek Běžné přístroje...